«Борщівська вишивка – жива»


З бажанням надихнутись на створення власної борщівської сорочки студенти 3 курсу спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» відвідали експозицію виставки робіт учасниць «Школи борщівської народної сорочки» у Тернопільській бібліотеці для дорослих №4 «Етно-центр», що на бульв. Д. Галицького, 6. Тут представлено близько ста рукотворів. Сучасні борщівські сорочки, вишиті давніми техніками, чоловічі, жіночі й дитячі вишиванки з орнаментами, що притаманні різним етнографічним регіонам України, ікони, картини, рушники, намиста, ґердани, силянки були представлені на виставці «Борщівська вишивка – жива». Співзасновницями громадської організації «Школи борщівської народної сорочки» є Лариса Овчарук, Майя Юркевич і Вікторія Кривоніс.

Для учасниць «Школи борщівської народної сорочки» це вже друга спільна виставка. Окремі майстрині мали й персональні експозиції.

«Ми вже давно стали найближчими друзями, сім’єю, яка закохана у вишивку, – каже Вікторія Кривоніс. – Борщівська сорочка об’єднала людей з різних міст і ми всі разом намагаємося відродити давню вишивку. На цій виставці учасниці представили усе, що вміють робити голкою, нитками і не тільки. Знаю, що багато наших учениць розпочали вишивати саме борщівські сорочки, тому сподіваюсь, що на наступній нашій виставці вони їх покажуть».

У рамках виставки також відбувалися безкоштовні майстер-класи з борщівської вишивки від майстринь-учасниць.