ІІІ Відкритий Західноукраїнський інтелектуальний турнір «Natus Vincere» на кубок ректора ТНЕУ: історико-філологічна секція


6-7 березня на юридичному факультету ТНЕУ відбувся ІІІ Відкритий Західноукраїнський інтелектуальний турнір «Natus Vincere» на кубок ректора ТНЕУ.

В історико-філологічній секції змагались за перемогу понад 20 команд з Тернополя, Хмельницька, Бережан, Заліщик та ін. міст.

У перший день заходу учні шкіл і студенти коледжів взяли участь у дебатах з важливих для сьогодення тем: «Маніпуляції в медіа – просторі», «Соціальні мережі: реальне і віртуальне; позитив та негатив», «Жіноча присутність в органах влади: за і проти», «Діти цифрового суспільства», «Я – лідер: мотивація, ознаки, можливості реалізації». Кожен учасник турніру відчув важливість вміння комунікувати в одній команді, відстоювати власну позицію тощо. А найголовніше – це новий цікавий досвід.

7 березня команди взяли участь у ІІІ етапі інтелектуальної гри. Учасники турніру мірялись силами у таких видах змагань: мозковий штурм, емпіричне завдання, інтелектуальне рівняння. Перемогу здобули ті, хто не лише мав грунтовні знання з історії та літератури, а й вірив у себе, був кмітливим і креативним.

Результати виступів команд оцінювало компетентне журі, до складу якого входили не лише викладачі та студенти кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства ТНЕУ, а й висококваліфіковані практики. У ролі волонтерів виступили студенти спеціальностей «Документознавство та інформаційна діяльність» і «Менеджмент соціокультурної діяльності», які опікувались кожною командою.

У рамках заходу було проведено тренінги для вчителів і майстер-класи для учнів.

Учасники турніру та вчителі поділилися своїми враженнями:

Учасники команди «Леді Di»: «На інтелектуальному турнірі вперше. Все пройшло дуже класно. Ми навчилися переборювати свій страх під час виступів перед публікою. Перший день був дуже насиченим. Ми були втомлені, але щасливі».

Команда «Silver Lining» Хмельницька СЗОШ №27 ім. Д. Іваха: «Минулого року працювали у правовій секції, цього – в історико-філологічній. Завдання були мега цікавими! Отримали незабутні емоції та нові знайомства. Дуже цікавими були дебати!».

Також емоціями поділилася учасниця команди «11-тка» із Тернопільської школи №11 Авраменко Аліна: «Найбільше сподобався етап «Дебати». Ми навчилися критично мислити та працювати у команді. Приємним було знайомство з іншими командами. Ми дуже раді, що немає ворожнечі між учасниками – навпаки, ми знайшли нових друзів та однодумців».

Учитель української мови та літератури Бережанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Колодка Ірина Іванівна, керівник команди «Державотворці» історико-філологічної секції: «Про турнір дізналися нещодавно від команди з іншої бережанської школи. На підготовку мали близько двох тижнів. Участю в інтелектуальних змаганнях дуже задоволені, адже завдання були різнобічними та охоплювали багато тем. Дуже рада, що учні змогли навчитися рецензувати, аналізувати та критично мислити. Варто відзначити високий рівень підготовки інших команд. Це додає ще більшого стимулу до перемоги нашій команді. Також хочемо подякувати адміністрації юридичного факультету за організацію. Все пройшло на високому рівні!».

Учитель Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка Елиїв Олександра Іванівна: «Від команди переможців хочу висловити слова вдячності всім організаторам, кураторам і людям, які нам допомагали. Злагоджена робота і порядок  — запорука успіху! Дякуємо за можливість показати себе! Теплі спогади про «Natus Vincere» будуть зігрівати наші душі і серця! З любов’ю команда Immortalem».

Про неймовірну атмосферу, що панувала під час турніру на юридичному факультеті, свідчать яскраві світлини, що відображають, наскільки дружніми були учасники команд, як захоплено вони брали участь у розв’язанні непростих завдань, водночас, фото передають щасливі усмішки та радісні обличчя, отже захід пройшов успішно.