Микола Лазарович презентував книгу «Українські Січові Стрільці у боротьбі за волю України»


12 квітня на юридичному факультеті ТНЕУ за підтримки Міністерства інформаційної політики України відбулась презентація книги доктора політичних наук, професора Миколи Васильовича Лазаровича.

Ґрунтовне дослідження «Українські Січові Стрільці у боротьбі за волю України» присвячене темі зародження стрілецького руху в Галичині, його ідеологічним і програмним засадам, а також діяльності Легіону Українських Січових Стрільців під час Першої світової війни та національно-визвольних змагань українського народу.

Презентацію розпочала доктор історичних наук, професор Оксана Євгенівна Гомотюк. Завідувач кафедри ДІДУ зазначила, що саме темі українського стрілецтва була присвячена кандидатська дисертація Миколи Васильовича, цю проблематику дослідник вивчав багато років, зібрав чисельні архівні матеріали, представлена книга про українське військо та Україну.

У своєму виступі автор провів паралелі між подіями сторічної давнини і сучасності, звернув увагу на необхідності консолідації українського народу для збереження власної держави, водночас, наголосив на значенні Легіону Українських Січових Стільців в історії України, проаналізував культурно-освітню місію стрілецтва. Професор М. Лазарович зазначив, що українці часто воювали за чужі інтереси, бо не мали власної держави, тоді як УСС – це військо добровольців, які пішли воювати за волю України й готові були загинути за українську ідею. «Сьогодні ми повинні думати про майбутнє наших дітей», – зазначив Микола Васильович Лазарович у кінці свого виступу.

Від чисельного загалу студентів автора книги привітав студент Василь Капустинський.

Усі присутні на презентації мали змогу безкоштовно отримати примірник книги з авторським підписом.