Презентація книги Миколи Лазаровича «Російсько-українська війна (2014-2017 роки): короткий нарис»


 

Презентація книги Миколи Лазаровича «Російсько-українська війна (2014-2017 роки): короткий нарис» Книгу «Російсько-українська війна (2014-2017 роки): короткий нарис» представив сьогодні –16 березня 2018 р. – у залі засідань вченої ради ТНЕУ професор, доктор політичних наук, кандидат історичних наук, професор кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства ТНЕУ, заслужений працівник освіти України Микола Васильович Лазарович.

Зважаючи на те, що презентація книги відбулася напередодні 55-річчя автора, відтак і ректор ТНЕУ, професор Андрій Крисоватий, і заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик, і заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, і заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, і завідувач кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавств, професор Оксана Гомотюк вітали Миколу Васильовича із презентованим виданням, і з ювілеєм.

«Сьогодні в нашому університеті непересічна і надзвичайно важлива подія – презентація книжки Миколи Лазаровича «Російсько-українська війна (2014-2017): короткий нарис». Праця науковця ще раз нагадує кожному з нас, що історія України – це величні прагнення і жертовність, героїзм і відвага. Автор скурпульозно зібрав матеріали, щоб назавжди закарбувати в пам’яті події, які увійшли в історію України», – зазначив Андрій Ігорович Крисоватий.

За вагомий внесок Миколи Васильовича Лазаровича у розвиток освіти та науки краю, збереження історичної пам’яті нашого народу, патріотичного виховання молоді науковця відзначили грамотами та подяками Тернопільської обласної ради, Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської міської ради. Подяку від колективу кафедри ДІДУ науковцю вручила Оксана Євгенівна Гомотюк. Також відповідно до наказу ректора ТНЕУ Миколі Васильовичу Лазаровичу присвоєно звання «Почесний професор Тернопільського національного економічного університету».

Цікаво було слухати історика, політолога, воїна-добровольця, патріота України Миколу Лазаровича, який зумів у своєму виступі поєднати трагічність воєнних подій, біль втрати побратимів, іронію спотворення правдивої інформації про російсько-українську війну, мудрість українського народу, свідомість української молоді, єдність країни, надію на те, що війна у 2018 році завершиться, і йому уже не треба буде (як він це робить з року в рік!) переписувати дату.

До автора нововиданої книги «Російсько-українська війна (2014-2017 роки): короткий нарис» було багато запитань і від професорсько-викладацького колективу кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства, і від студентів та колег з юридичного факультету, працівників ТНЕУ, на які Микола Васильович відповідав упевнено, аргументовано, чітко, час від часу пересипаючи сумні події із влучними жартами, відтак можемо назвати його ще й професійним психологом, який уміє подати інформацію так, щоби вона увійшла в серця слухачів, але не поселила тривогу і не завдала болю. Усі цифри, дати, статистичні дані, хронологія подій, імена і прізвища як позитивних, так і негативних героїв легко у потрібну мить наче виходять із потрібного файлу і Микола Васильович озвучує їх, час від часу перетинаючи ниточками сьогодення з минулим, події древньої доби з російсько-українською війною XXI століття.

Враженнями від презентації книги Миколи Лазаровича «Російсько-українська війна (2014-2017 роки): короткий нарис» діляться учасники заходу:

Василь Капустинський, другокурсник ЮФ: «У мене від презентації книги враження позитивне, а від самого автора я в захопленні. Звертаючись до студентської спільноти, хочу сказати, що мало звертатися до Миколи Васильовича: пане професоре… Миколу Васильовича Лазаровича потрібно цитувати – оце і буде конкретним підтвердженням, що ми є його учнями. Особисто я у своїй науковій роботі уже використовую наукові праці М. В. Лазаровича як джерела».

Леся Біловус, кандидат філологічних наук, доцент кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства юридичного факультету ТНЕУ: «Маю за велику честь працювати разом на одній кафедрі із професором Миколою Васильовичем Лазаровичем, вчитися у нього, переймати досвід викладання та досвід формування нового покоління студентської молоді. Презентація книги завжди проходить по-різному… Сьогоднішня презентація засвідчує, що успіх заходу залежить не тільки від самої теми, й від особи викладача, автора. Я в захопленні! І цим все сказано».

Роман Залубник, другокурсник ЮФ: «Мав честь бути студентом і слухати лекції професора Миколи Васильовича Лазаровича. Сьогодні я надзвичайно вражений і самою атмосферою, яка панувала під час презентації книги «Російсько-українська війна (2014-2017 роки): короткий нарис», і словами самого професора про книгу. На жаль, поки що книгу я ще не читав, але я обов’язково придбаю, прочитаю і дуже сподіваюся на автограф автора».

Олександр Вашків, кандидат економічних наук, доцент кафедри підприємництва, торгівлі і маркетингу факультету економіки та управління ТНЕУ: «Враження сильні. Микола Васильович Лазарович – людина чесна, сумлінна, віддана, у першу чергу – відповідальна. А відповідальність – це любов. Це людина, яка живе з любов’ю до усіх нас».

Володимир Томахів, кандидат політичних наук, доцент: «Чудова презентація. Чудові виступи. Пізнавально. Дуже цікаво».

У день презентації книгу «Російсько-українська війна (2014-2017 роки): короткий нарис» з автографом автора отримала від Миколи Лазаровича мама військовослужбовця – кандидат економічних наук, доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Вінницького навчально-наукового інституту та економіки ТНЕУ Інна Миколаївна Сисоєва.

«Мені дуже сподобалася презентація книги, і сама книга, яку я обов’язково прочитаю. Мій син – Роман Юрійович Мед – три роки був на війні, і я знаю цю ситуацію з іншого боку, навіть трішки зсередини, як мама військовослужбовця… Я дуже багато пережила… Скажу: небо над нами тримають наші діти і нам треба дуже шанувати наше мирне життя», – говорить Інна Миколаївна.

Презентація книги закінчилася, але слухачі не розходилися… Майже кожен із присутніх у залі засідань вченої ради ТНЕУ намагався якнайближче підійти до Миколи Васильовича Лазаровича, потиснути йому руку і сфотографуватися на згадку про зустріч з легендарним Професором Тернопільського національного економічного університету.

Розпитувала Марія Баліцька, головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка»