«Тарас Шевченко в рецепції Богдана Лепкого»: виступ доцента Білик Н. І. перед бібліотекарями шкіл м. Тернополя


20 березня, на запрошення Тернопільського методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, кандидат історичних наук, доцент Білик Надія Іванівна виступила перед бібліотекарями тернопільських шкіл. Доповідь лепкознавця була приурочена темі «Тарас Шевченко в рецепції Богдана Лепкого».

Тарас Шевченко, митець та громадянин, став для Богдана Лепкого, як і для більшості представників його покоління, прикладом для наслідування. Інтерес до Т. Шевченка проявився в усіх напрямах діяльності Богдана Лепкого – поета, вченого, публіциста, промовця, декламатора, редактора, перекладача, художника, мистецтвознавця, тому варто говорити про постать Кобзаря як центральну в культурологічній спадщині Б. Лепкого. Митець переосмислив постать Тараса Шевченка з позицій гуманістичних, водночас підкреслив ідею державності як провідну в житті та творах Кобзаря.

Дослідниця наголосила на необхідності популяризації спадщини української духовної еліти серед учнівської молоді. Захід з нагоди ювілею Кобзаря відбувся в бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля».