Тренінг з дисципліни «Теорія та практика референтської та офісної діяльності»


29 листопада 2018 року студенти групи ДІД-21 взяли участь у тренінгу з дисципліни «Теорія та практика референтської та офісної діяльності», модератор якого була доцент кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства, кандидат історичних наук Білик Надія Іванівна. Метою заходу була підготовка студентів до співбесіди з роботодавцем, вдосконалення навичок самопрезентації, формування персонального бренду. Консультантом виступила завідувач лабораторії проектного менеджменту Інституту регіонального розвитку ТНЕУ, рекрутер-практик Борисяк Олена Володимирівна.

Сьогодні ринок праці характеризується широким спектром нових професій і форм зайнятості. Однак, сучасними викликами для вітчизняних підприємств є посилення міграційних процесів робочої сили, інтенсивний розвиток цифрових технологій, вихід на ринок праці працівників покоління Z. Як зазначила Олена Борисяк, менеджери підприємств звертають увагу на актуальність застосування принципу клієнтоорієнтованості у системі управління персоналом.

Під час тренінгу студенти ознайомились із можливостями працевлаштування за спеціальністю, основними вимогами до фахівця. Зокрема, було наголошено, що сучасний офіс-менеджер чи помічник керівника повинен бути уважним, відповідальним, комунікабельним, мобільним, гнучким, стресостійким тощо. При підборі персоналу на такі посади роботодавець звертає увагу не лише на фахові компетентності, а й на рівень володіння іноземними мовами, а також на готовність працівника навчатися.

Молодому фахівцеві слід бути обізнаним з сучасними тенденціями ринку праці, прагнути оволодіти технологіями формування персонального бренду, зокрема, навичками представлення своїх професійних досягнень під час співбесіді з роботодавцем.

Олена Борисяк ознайомила учасників із видами резюме (хронологічне, функціональне, відеорезюме), особливостями їх написання, наголосила на ролі мотиваційного листа.

Під час тренінгу студенти презентувати свої інтереси, досягнення та мрії у рамках гри «Дарунок серця». Також пізнавальною була рольова гра «Інтерв’ю з роботодавцем». Навички роботи в команді, лідерства другокурсники розвивали під час інтеграційного танцю.

Студенти вдячні модераторові тренінгу, доцентові Н. І. Білик та консультантові О. В. Борисяк за організацію заходу, який був спрямований на формування персонального бренду, що сприятиме побудові успішної професійної кар’єри в майбутньому.