У МАЙСТЕРНІ ХУДОЖНИКА ЯРОСЛАВА ОМЕЛЯНА ПОБУВАЛИ ДОКУМЕНТОЗНАВЦІ

Осінь була щедрою на різноманітні культурно-мистецькі акції для студентів спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність». Йдеться про виставку малярських робіт київських художників у ТНЕУ, презентацію нової книги письменника Андрія Любки в книгарні «Є», участь у віртуальній мандрівці «Книжкові храми світу» (за сприяння Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки), зустріч з тернопільським художником Ярославом Омеляном. Кожна подія стала пам’ятною для документознавців, оскільки репрезентувала багатогранність української культури в наш час.

23 листопада у контексті вивчення дисципліни «Теорія і практика референтської та офісної діяльності» студенти третього курсу побували у майстерні Ярослава Омеляна. Вони мали змогу оглянути твори знаного тернопільського художника, познайомитись із його здобутками в галузі станкової та прикладної графіки, акварелі й рисунка. Студенти були захоплені неповторними українськими пейзажами, краєвидами міста Тернополя, портретами сучасників, чисельними екслібрисами митця. Майбутні офіс-менеджери та референти переконались, наскільки оригінальними можуть бути мистецькі роботи в контексті оформлення сучасного офісу.

Юні шанувальники творчості Ярослава Омеляна були вражені непростою долею митця, якому довелося відбути дев’ять років заслання в Сибіру за часів тоталітарного режиму. Водночас, студенти були захоплені неймовірною людяністю пана Ярослава у житті та творчості. Мистецька спадщина художника – це своєрідна школа духовності, адже в ній представлено світоглядні цінності української культури, що визначають її унікальність.

Майбутні документознавці довідались про створення особового фонду Ярослава Омеляна в Державному архіві Тернопільської області та підготовку до друку бібліографічного покажчика творчості митця.

На згадку про зустріч кожному студентові групи ДІД-31 Ярослав Омелян презентував відкритку із ліногравюрою «Шевченко в Кременці». Для наукової бібліотеки ТНЕУ художник передав альбом «Екслібриси пам’яти» (Тернопіль, 2016), у якому надруковано понад 100 книжкових знаків, присвячених визначним представникам українського народу.

Модератором заходу виступила Білик Надія Іванівна, доцент кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства.