Урочисте відкриття нового приміщення Державного архіву Тернопільської області


21 березня – особливий день в історії нашого краю, оскільки відбулось урочисте відкриття нового приміщення Державного архіву Тернопільської області.

Будівництво Державного архіву Тернопільської області було розпочате у 1991 році. Впродовж останніх трьох років на добудову архіву з державного фонду регіонального розвитку було спрямовано 11 млн. грн,  з обласного бюджету – 10 млн. грн.

У відкритті будови взяв участь В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, який упродовж 1990–1998 років обіймав посаду міського голови Тернополя. Він привітаю колектив ДАТО із можливістю працювати в кращих умовах.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час відкриття архіву зазначив: «Це наше спільне свято, свято тих, хто вболіває за історію, хто розуміє ціну, котру має архів. І тепер майже 700 тис. справ, 4 тис. фондів будуть зберігатися у сучасному та пристосованому для цього приміщенні».

Від колективу кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства ТНЕУ завідувач, доктор історичних наук, професор Гомотюк Оксана Євгенівна привітала всю спільноту архівістів із новим історичним етапом у житті ДАТО.