Відкриття виставки картин «Перехрестя культур. Ізраїль – Україні»


13 вересня студенти і магістри спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» та викладачі кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства були присутні на відкритті виставки картин «Перехрестя культур. Ізраїль – Україні» у Тернопільському обласному художньому музеї. Захід зреалізовано у рамках співпраці Міжнародного центру культури і розвитку ТНЕУ з Україно-Ізраїльським центром освіти, науки і культури. Магістри долучились до проведення виставки в ролі волонтерів.

Доктор філологічних наук, мистецтвознавець, академік Ізраїльської незалежної академії розвитку наук, член правління Об’єднання професійних художників Ізраїлю Галина Подольська презентувала 28 творів живопису і графіки кращих художників Ізраїлю. Це твори, що пов’язані з тематикою взаємозв’язку різних культур, світобачень та епох. Святі місця паломництв іудаїзму, християнства і мусульманства, ландшафтні пейзажі, портрети та натюрморти демонструють сутність Ізраїлю, що втілює в собі поняття «Перехрестя культур». З іншої сторони, ці картини пов’язані з українською культурою, культурою Тернопілля як мультинаціонального регіону.

Глядачі мали нагоду більше дізнатись про унікальне місто Єрусалим, сюжети якого домінують у пейзажах митців. Завдяки куратору виставки Галині Подольській студенти спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» здійснили «віртуальну» мандрівку вулицями древнього міста, наблизились до розуміння духовної місії народу, який дав світовові Біблію та Спасителя. Свята Земля, духовна столиця трьох релігій стала ближчою всім завдяки мистецьким роботах ізраїльських художників.